ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין מקרקעין

  עו"ד מקרקעין

  עת הוחלט לרכוש או למכור דירה, בין אם מדובר בזוג, משפחה או יחיד, השאלה הנפוצה ביותר הינה "מאיפה מתחילים?". זאת שאלה מצוינת, מאחר שעסקת מקרקעין ולו הפשוטה שבהן, טומנת בחובה מגוון פעולות שיש לבצע לפני, במהלך, ואף לאחר ביצוע העסקה. למשל: אדם הרוכש דירה, פעמים רבות סובר שבלחיצת היד והעברת התשלום, הדירה שלו. אולם, לא כך הדבר, לפחות לא מבחינה רישומית. עורך דין מקרקעין יכול לסייע בכך, לוודא כי הסכם המכר מגן על האינטרסים של הלקוח אותו הוא מייצג, ואף לבצע את העברת הזכויות על שמו לאחר ביצוע העסקה והעברת התמורה במלואה במקרה שהלקוח או הקונה, או להעביר את מסמכי ההעברה לצד השני, במקרה של לקוח שהוא המוכר.

  כמה עולה ייצוג של עורך דין נדלן במכירה או רכישה של נכס, דירה או קרקע?

  עלות ייצוג של עורך דין נדלן נעה לרוב בין 0.25%-1% בתוספת מע"מ משווי הנכס, וכן לרוב גם לא יפחת מ-5,000 ₪ בתוספת מע"מ אף אם שווי הנכס נמוך ביותר, זאת לאור העבודה הרבה הנדרשת מעורך הדין לצורך ביצוע הפעולות המתאימות בגין עסקת המכר, אך מובן כי עורכי דין יכולים לדרוש יותר או פחות מהאמור כאן. פעולות המבוצעות על ידי עורך הדין בייצוג במכירה או רכישה של נכס הינן רבות ומגוונות, ולפניכם רק חלק מהן:

  • זיהוי צרכי הלקוחות לצורך הכנת הסכם מכר תואם ככל הניתן.
  • ברכישת נכס – רישום הערת אזהרה לטובת הלקוחות על הנכס הנרכש.
  • טיפול בהעברת הזכויות בנכס הנרכש על שם הלקוחות בגוף בו הנכס רשום.
  • במכירת נכס – טיפול בהעברת המסמכים המתאימים, הוצאת אישורים והעברתם לצד השני בעסקה בזמן המתאים לכך ולאחר שווידא כי שולמה כל התמורה עבור הנכס.
  • טיפול וחתימה על מסמכי משכנתא הן במכירת נכס והן ברכישת נכס.
  • דיווח לרשויות המס על עסקת המכר במועד הקבוע בחוק.

  הבנת דיני המקרקעין

  דיני מקרקעין הם ענף המשפט המסדיר את הזכויות והחובות הקשורות בבעלות, שימוש והעברת מקרקעין (כלומר, קרקע ומבנים). הוא מכסה נושאים...

  קרא עוד

  מה כדאי לעשות בטרם רכישה ומכירה של דירה?

  בבואכם לרכוש או למכור דירה, יש לבחון האם יש לרכישה ולמכירה משמעות כספית הנובעת כתוצאה מחוק מיסוי מקרקעין. מן הסתם,...

  קרא עוד

  עורך דין מקרקעין בפתח תקווה

  עורך דין נדלן עסקאות רכש או מכר נכסי מקרקעין הן עסקאות משמעותיות ששווין גבוה במיוחד, ולכן אין לקחת אותן בקלות דעת....

  קרא עוד

  עורך דין מס שבח

  עו"ד מס שבח מס שבח מקרקעין הוא למעשה מס התלוי ברווח נקי של אדם ממכירת מקרקעין . הרווח המדובר הוא למעשה...

  קרא עוד

  עורך דין דירות

  עו"ד דירות רכישת נכס היא תהליך לא פשוט, אשר כולל בתוכו אין ספור הליכים בירוקרטיים מורכבים, משא ומתן אינטנסיבי, כמו גם...

  קרא עוד

  ביטול הסכם ממון

  כיצד לבטל הסכם ממון מצבים עשויים לפעמים להשתנות ולגרום לכך שהזוג הנשוי או הידוע בציבור, יהיה מעוניין בתהליך ביטול הסכם ממון....

  קרא עוד

  הסכם ממון על דירה

  ייעוץ בנוגע להסכם ממון על דירה על פי חוק יחסי הממון בין בני זוג אשר נחקק בשנת 1973, במידה והצדדים לא...

  קרא עוד

  הסכם מתנה

  מהו הסכם מתנה? הסכם מתנה הוא למעשה הסכם בו אדם מעניק לאדם אחר במתנה זכויות מלאות או חלקיות על נכסי מקרקעין,...

  קרא עוד

  העברת דירה ללא תמורה

  כיצד מבצעים העברת דירה ללא תמורה ישנן כמה סיבות מדוע כדאי לבצע העברת דירה ללא תמורה כאשר יש בבעלותך דירה, אך...

  קרא עוד

  עורך דין מיסוי מקרקעין

  כיצד למצוא עורך דין מומלץ למיסוי מקרקעין? על אף שידוע לכל כי מיסוי המקרקעין במדינת ישראל הוא משמעותי במיוחד בעקבות השווי...

  קרא עוד

  מקרקעין

  *** 80,000 ש"ח *** זה הסכום שהיו אמורים לשלם לקוחות המשרד כמס שבח על מכירת דירה, ומס רכישה על רכישת דירה...

  קרא עוד

  קונים או מוכרים דירה?

  בטח שאלתם את עצמכם לא פעם (או אולי אף פעם לא... אז הגיע הזמן) למה בעצם צריך עורך דין לייצוג בעסקת...

  קרא עוד

  מידע נוסף בנושא

  ייצוג ברכישה או במכירה של דירת מגורים או קרקע

  נכס מקרקעין הוא לא דבר שרוכשים או מוכרים בכל יום. חשוב לעמוד עם עורך דין נדלן בקשר עוד לפני שהפרטים המהותיים במכירה או ברכישה מוסכמים על הצדדים, וכך יוכל ללוות אתכם לפני, תוך כדי ולאחר העסקה, ויבצע את כל הפעולות הנדרשות על מנת לוודא שהמכירה או הקנייה נעשית לשביעות רצונכם, וכאמור, להימנע מטעויות נפוצות הנגרמות מחוסר ידיעה או מביצוע פעולות קריטיות ללא ייעוץ מקצועי מתאים. עורך דין דוד עזרן הינו מומחה לכל הנוגע לעסקאות מכירה או רכישה של נכס נדל"ן והוא ישמח לתת לכם שירות ברמה הגבוהה ביותר. לייצוג של עורך דין דוד עזרן בעסקת מכר, פנו עוד היום, ותקבלו מענה אדיב, מקצועי ובלתי מתפשר.

  ייצוג של עורך דין מומחה לתחום המקרקעין

  רכישת נכס מקרקעין הוא אינו דבר של מה בכך. אף את העגבנייה אצל הירקן אנו בוחנים מכל הכיוונים בטרם היא נכנסת לסל הקניות, וכל שכן שברכישת נכס יש לבצע בדיקות מקיפות ולוודא שלא נעשות טעויות בדרך שעלולות לגרום להפסדים כספיים רבים ולעוגמת נפש רבה. עורך דין דוד עזרן הינו מומחה למקרקעין וליווה לקוחות רבים בדרכם לרכישת או למכירת נכסיהם תוך ליווי אישי, ומתן שירות מקצועי ובלתי מתפשר. אם אתם מעוניינים למכור או לקנות נכס נדל"ן, פנו עוד היום לעורך דין דוד עזרן על מנת לקבל ייעוץ מתאים, ובכך לבצע את העסקה שלכם בדרך הנכונה ביותר עבורכם.

  האם חובה לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין

  ייצוג של עורך דין מקרקעין הוא אינו חובה עפ"י החוק, אולם מומלץ ביותר להשתמש בשרותיו של עורך דין מקרקעין כדי להבטיח את מלוא הזכויות החוזיות, הקנייניות, והכספיות הנובעות מעסקת מקרקעין. אדם מן המניין, לרוב אינו יודע לערוך הסכם, לבדוק שהסכם זה או אחר תואמים את האינטרסים שלו במלואם, וכן יזקק לסיוע רב בפעולות הנדרשות לביצוע לפני, במעמד, ולאחרי החתימה על הסכם המכר, כגון:

  • תכנון מס נכון ומיטבי של מכירה ורכישה של דירות.
  • עריכת הסכם המכר תוך ייצוג מלוא עקרונותיו וענייניו של המיוצג.
  • הכנת המסמכים הנדרשים לחתימה ליום החתימה על הסכם המכר.
  • דיווח לרשויות המס על עסקת המכר ומהותה.
  • ביצוע העברת הזכויות במכר (במקרה של לקוח שהוא קונה).
  • מסירת מסמכי ההעברה לקונה (במקרה של לקוח שהוא מוכר).

  עורך דין לענייני נדלן

  בבואכם לרכוש או למכור דירה, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לקבל ייעוץ של עורך דין לענייני נדלן. הסיבה העיקרית שמצריכה פנייה לקבלת ייעוץ מקצועי שכזה, היא להימנע מטעויות נפוצות אשר עלולות להיות להן השלכות רבות כגון הפסד של כסף רב, זמן ועוגמת נפש רבה, וכל זאת אך ורק מחוסר ידיעת החוק. עורך דין נדלן מקצועי נותן שירות מלא ללקוחותיו בכל הנוגע לרכישה או למכירה של דירה, מנהל מו"מ ענייני בדבר ניסוח הסכם המכר, ומדווח עבור הלקוחות למיסוי מקרקעין על העסקה במועד המתאים עפ"י החוק, שאם לא יעשה כן, צפויים הלקוחות לקבל קנסות, ריביות, וכיו"ב. מלבד השירות הניתן בנוגע לרכישה או למכירה של דירה, עורך הדין נדרש לשאול את הלקוחות על העסקאות הקודמות והעתידיות שלהם, וכן שאלות נוספות, כל זאת כדי לבצע עמם תכנון מס נכון, מיטבי והמתאים ביותר עבורם.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   חייג עכשיו
   דילוג לתוכן