ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  הסכם מתנה

  מהו הסכם מתנה?

  הסכם מתנה הוא למעשה הסכם בו אדם מעניק לאדם אחר במתנה זכויות מלאות או חלקיות על נכסי מקרקעין, רכוש, או ממון. הסכם מתנה מוגדר על ידי קריטריון מרכזי אחד – מתנה היא ללא תמורה. אם מקבל המתנה מקבל תמורה כלשהי, ולו התמורה הקטנה והסמלית ביותר, הסכם זה איננו יכול להתקיים. להסכם המתנה ישנם יתרונות רבים, על כמה וכמה כאשר מדובר על הסכם מתנה במקרקעין, בזכות הקלות המס הרבות שהוא מאפשר. מרבית הסכמי המתנה ניתנים לקרובים משפחה כמו בין הורה לילד, אך גם נפוצים בקרב בני זוג.

  הסכם מתנה במקרקעין

  הסכם המתנה המוכר והנפוץ ביותר הוא הסכם מתנה במקרקעין, בו למעשה מבצעים העברת זכויות במתנה בנכס מקרקעין. לביצוע הסכם מתנה במקרקעין ישנם כמה שיקולים, אך השיקול העיקרי אשר מוביל רבים לביצוע הסכם זה נוגע לחוקי המיסוי בכלל, ובפרט על דירה נוספת. לכן, אם למשל אדם מחזיק בבעלותו דירת מגורים אחת והוא מעוניין לרכוש דירת מגורים נוספת, הוא יחויב בתשלום מס רכישה גבוה באופן משמעותי לעומת אדם אשר רכש דירה והיא היחידה שנמצאת בבעלותו. לכן, רבים יעדיפו להעניק במתנה את דירת המגורים שברשותם לקרוב משפחה, צאצא או בן זוג על מנת ליהנות מתשלום מס רכישה מופחת ובמקרים מסוימים אף אפסי. לצד היתרונות הגלומים בהסכמי מתנה בתחוםהמקרקעין, ישנם גם חסרונות והגבלות אשר משפיעים על יכולתו של אדם להעניק מתנה ללא תמורה. החוק בישראל מגביל את כמות הפעמים שניתן להעניק נכס מקרקעין במתנה בפרק זמן מסוים, על מנת למנוע מתנות חוזרות ונשנות שמטרתן היא להפחית מיסי רכישה ושבח.

  לנסח הסכם מתנה על הצד הטוב ביותר

  אם גם אתם מעוניינים להעניק במתנה נכס מקרקעין לאדם קרוב עפ"י הגדרת החוק, מסיבה זו או אחרת, יהיה עליכם לנסח הסכם מתנה אשר מציג את כל הפרטים הרלוונטיים ועוד בקריטריונים של הסכמי מתנה תקפים. עורך הדין דוד עזרן הוא עורך דין מומחה לדיני חוזים, מקרקעין ומשפחה, אשר ישמח לסייע גם לכם לנסח הסכם מתנה אשר  בהחלט עשוי להיטיב עמכם ועם בני משפחתכם.

  ליצירת קשר
  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   חייג עכשיו
   דילוג לתוכן