ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  הסכם זוגיות

  בניגוד למה שנהוג לחשוב, הסכם זוגיות אינו מיועד רק לזוגות נשואים עתירי נכסים. בין אם יש לכם נכסים רבים ובין אם אתם חיים ממשכורת למשכורת, יצירת חוזה משפטי מחייב שמגן על הנכסים שיש לכם מהווה כלי תכנון מצוין לעתיד הפיננסי והזוגי שלכם. עורך דין דוד עזרן מתמחה בדיני משפחה, הסכמים וחוזים, ויסייע לכם בעריכת הסכם שיסדיר את היחסים הזוגיים שלכם בהיבט הכלכלי, או בכל היבט אחר שחשוב לכם לעגן באמצעות הסכם.

  מהו הסכם זוגיות?

  הסכם זוגיות הוא חוזה מחייב משפטית המפרט את האופן בו בני הזוג ינהלו את הזוגיות שלהם בסוגיות כלכליות, או בכל תחום אחר שחשוב להם לעגן בהסכם למקרה שיתעוררו בעיות בעתיד והם יחליטו להיפרד חו"ח עד כדי פירוד או גירושין למקרה שמדובר בזוג נשוי. ההסכם יכול לכסות נושאים פיננסיים רבים, או תחומי אחריות שונים.

  בדרך כלל, יש להכין רשימה הכוללת את הנכסים והחובות של בני הזוג באופן מלא. אם אתם מעוניינים לשמור על הנכסים שלכם בנפרד ולוודא כי הם יישארו בבעלותכם הבלעדית, ניתן לעגן בהסכם כי כל אחד מהנכסים הנפרדים יישאר רכושו של בעליו המקורי. הסכם זוגיות נחשב יעיל במיוחד כאשר לאחד מבני הזוג או לשניהם יש נכסים שהיו בבעלותם לפני מערכת היחסים הזוגית.

  מה כולל הסכם זוגיות?

  כל זוג צריך להתאים את ההסכם לנסיבותיו. אין חוזה אחד שמתאים לכולם, ולכן יש לקחת בחשבון את המצב הכלכלי של שני בני הזוג לפני עריכת ההסכם. ניתן לכלול בו מונחים סטנדרטיים שמתארים את האופן בו הנכסים, הכספים והחובות יפוצלו במקרה של פרידה. מעבר להפרדת הרכוש, ניתן להגדיר באופן ברור, מה יהיה המשותף בין הצדדים. לרוב, הצדדים מבקשים שהדבר העיקרי שיהיה משותף, ולעתים רק הוא, יהיה משק הבית וניהולו על כל המשתמע מכך. אחת הדרכים הטובות ביותר לבחור בעורך הדין הנכון בעבורכם, אשר מומחה בדיני הסכמים וחוזים, היא לקיים פגישת ייעוץ מקדימה עם עורך הדין הנבחר, לקרוא על שיטת העבודה שלו, שכר טרחתו והשכלתו. למשרד עורכי הדין דוד עזרן יש ניסיון של שנים בדיני משפחה, כמו גם דיני חוזים והסכמים. עוה"ד דוד עזרן ישמח ללוות אתכם  בעריכת הסכם זוגיות שמתאים לתנאים ולצרכים שלכם באופן אישי.

  הסכם לחיים משותפים

  הסכם לחיים משותפים

  אף זוג מאושר שחי יחד לא אוהב לחשוב או לדבר על פרידה וההשלכות שהיא עלולה להביא עימה במידה ותתרחש, אך לעיתים תכנון מקדים יוכל לסייע לכם להתמודד עם קשיים שעלולים להגיע בהמשך הדרך, ולאו דווקא כשמדובר על פרידות, אלא גם לעניין התנהלות שבשגרה. משרד עורף דין דוד עזרן מתמחה בדיני חוזים, דיני מקרקעין, ייפויי כוח מתמשכים והסכמי ממון, וסייע  לזוגות רבים בהכנת הסכם לחיים משותפים.

  הסכם לחיים משותפים עשוי להשפיע על מעמד בני הזוג מבחינה חוקית

  הסכם לחיים משותפים עשוי להשפיע על המצב המשפטי של שני בני הזוג אשר מנהלים זוגיות וחיים יחדיו, ומטרתו היא לעגן מבחינה משפטית את רצונותיהם המשותפים של בני הזוג יחדיו.

  לעיתים, העדר הסכם לחיים משותפים עלול להוביל למחלוקות בין זוגות שחיו יחדיו ונפרדו. ללא הסכם מסודר, טיב הזוגיות והכוונות שמאחוריה היו נתונים לפרשנות כל אחד מבני הזוג, וכך גם לאחר פרידה הדברים עלולים להגיע לבתי המשפט ולהסלים חלילה עד למאבק על רכוש וממון.

  מאפייני הסכם לחיים משותפים

  ברוב המקרים, הסכם לחיים משותפים מכסה את ההיבטים הכלכליים של מערכת היחסים שלכם כל עוד אתם חיים יחד, וקובע מי יקבל מה אם הקשר יסתיים. לרוב מדובר על נכסים שונים שבבעלותכם, כמו גם פיצול כספי בין החשבונות וההוצאות של משק הבית, אשר לגביהן יוחלט כיצד ינוהלו וישולמו. לצד ההתרגשות בקניית דירה משותפת, עשויות להתעורר שיחות על מי משלם על מה וכמה. מדובר בתהליך מורכב אשר כולל בתוכו שיקולים רבים, אשר ביניהם ניתן למצוא את השאלה הבוערת ביותר – כיצד ניתן לחלק את הכספים ואת שווי הנכס במידה ובני הזוג נפרדים? הסכם לחיים משותפים יסייע להגן על חלקם של שני בני הזוג בזכויות על הנכס.

  קביעת אופן חלוקת הנכסים בהסכם עשויה למנוע ויכוחים עתידיים רבים, ולמעשה מדובר בפתרון ויישוב מחלוקות עוד בטרם הן עולות.

  מומלץ לערוך הסכם חיים משותפים עם בן או בת הזוג

  לעורך דין דוד עזרן ניסיון והצלחות רבות בדיני משפחה, הסכמי ממון וייפויי כוח מתמשכים, והוא ישמח לסייע לכם בעריכת הסכם לחיים משותפים שתואם את הצרכים וההעדפות שלכם.

   

   

  ליצירת קשר
  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   חייג עכשיו
   דילוג לתוכן